FC Liverpool, campioana în exercițiu a Angliei, şi-a continuat parcursul bun de la debutul acestui sezon, învingând pe teren propriu, cu 3-1, formaţia Arsenal Londra.”Tunarii” au deschis scorul prin Alexandre Lacazette în minutul 25, însă gazdele au restabilit rapid egalitatea, graţie reuşitei lui Sadio Mane. În minutul 34 Liverpool a preluat conducerea pe tabela de marcaj prin golul lui Andrew Robertson. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 88 de Diogo Jota, jucător aflat la primul său meci în tricoul ”cormoranilor” după transferul de la Wolverhampton. Liverpool are maximum de puncte după 3 etape, la fel ca Leicester și Everton. Arsenal se află pe locul 5 cu 6 puncte la activ. Liverpool şi Arsenal se vor reîntâlni joi, t..