În runda a șasea din Primera Division, Atletico Madrid s-a impus pe terenul celor de la Celta Vigo, însă surprizele mari au venit din partea campioanei și a vicecampioanei. Real Madrid a pierdut acasă cu Cadiz, iar Barcelona a fost învinsă de Getafe în deplasare.CHIȘINĂU, 18 oct – Sputnik. Ronald Koeman a suferit prima înfrângere ca antrenor al Barcelonei, 0-1 cu Getafe, meci la finalul căruia a acuzat arbitrajul, dar și atitudinea jucătorului echipei adverse, Allan Nyom. © Photo : FMF - FEDERAȚIA MOLDOVENEASCA DE FOTBAL Sheriff înregistrează un nou record în Divizia Națională Getafe a primit penalty în minutul 55, iar Mata a transformat de la punctul cu var. Pe final Getafe a nimerit transversala, iar Messi nu a nimerit poarta din câțiva metri. Cadiz a reușit să se impună chiar pe terenul lui Real Madrid. Cadiz a forțat deschiderea scorului deja în minutul 2, când șutul lui Negredo a fost scos de Sergio Ramos de pe linia porții. Eforturile oaspeților au dat roade și Lozano a deschis scorul cu o scăriță de efect. În partea secundă, Benzema a nimerit transversala, iar liderul campionatului Real Madrid a rămas cu 10 puncte, la fel cât au Getafe, Cadiz și Granada. În următoarea rundă, Real Madrid va juca pe 24 octombrie marele derby cu FC Barcelona. În Italia, lider rămâne AC Milan. Zlatan Ibrahimovic a fost eroul din Derby della Madonnina, înscriind două goluri în doar 3 minute, iar M..