Juventus și Hellas Verona au remizat, scor 1-1, în etapa a 5-a din Serie A. Campioana Italiei, care a evoluat fără Cristiano Ronaldo, depistat cu COVID-19, a egalat pe finalul partidei.CHIȘINĂU, 26 oct – Sputnik. Juventus a înscris și în prima repriză, dar golul lui Alvaro Morata a fost anulat, după intervenția VAR, pentru o poziție de ofsaid în care se afla atacantul spaniol. În minutul 60, Hellas a dat lovitura la Torino, deschizând scorul prin Andrea Favilli. Juventus a reușit să restabilească egalitatea cu 12 minute înainte de final, prin Dejan Kulusevski. Echipa antrenată de Andrea Pirlo a ajuns la trei rezultate de egalitate în cele cinci etape disputate în Serie A și se află pe locul cinci, la trei puncte în spatele liderului AC Milan, care nu a jucat încă în această rundă, când va întâlni AS Roma, luni de la ora 21:45. Pentru Juventus urmează partida din etapa a doua a fazei grupelor Ligii Campionilor, cu Barcelona, de miercuri, ora 22:00, în direct la Prime și Digi Sport. Deocamdată nu se cunoaște dacă va avea loc..