BASCHET / VICTORIE ADMIRABIL? PENTRU CSM ALEXANDRIA ÎN CUPA ROMÂNIEI

CSM Alexandria a învins mar?i seara acas? pe Agronomia Bucure?ti cu 47-35 (19-7, 6-15, 15-6, 7-7) în primul meci din faza sferturilor de final? ale Cupei României la baschet feminin, edi?ia 2019-2020. O victorie admirabil?, char dac? gazdele nu au avut în fa?? o forma?ie de funte a acestui sport spectaculos. Oaspetele pot invoca absen?a Alexandrei Chi?eanu, inadaptarea americancei Jordan Hawkins sau trecerea anilor peste Anca ?ipo?. Dar, s? recunoa?tem, CSM are o echip? frumoas? care a câ?tigat prin mentalitate, prin determinare. Senioarele Viorela Voicu ?i Mihaela Mihai (au jucat toate minutele) au dus greul, îns? junioarele nu s-au l?sat mai prejos. Spre bucuria statornicilor suporteri care meci de meci iau loc în tribun?.

Pentru CSM au jucat  Mihaela Mihai 15 (3x3) ?i 12 recuper?ri, Andree..