La Ro?iori, CSM Alexandria a ob?inut o victorie facil? în fa?a echipei Sporting

A?a cum era de a?teptat, derby-ul de Teleorman programat, ieri, pe stadionul municipal din Ro?iorii de Vede, a fost la discre?ia echipei din re?edin?a de jude?, CSM Alexandria. Diferen?a de valoare ?i de atitudine în joc ?i-a spus pe deplin cuvântul în favoarea echipei alex?ndrene. De altfel, oaspe?ii au intrat deci?i în teren s? tran?eze cât mai repede posibil meciul în favoarea lor. În minutul 4 înregistr?m deschiderea de scor prin juc?torul alex?ndrean Ioana, care a fructificat de la circa 12-13 metri o frumoas? oportunitate de joc. Dup? deschiderea scorului, ro?iorenii au avut o u?oar? dominare teritorial?, anost?, din p?cate, tot CSM fiind echipa mai matur? în joc ?i mai pragmatic? cu oportinut??ile create. Spre finalul primei reprize, în minutul 37, juc?torul Marius Terci m?re?te avantajul pentru chipa CSM Alexandria, înscriind cel de-al doilea gol. Din acest moment zarurile p?reau a fi aruncate, CSM aflându-se la timona jocului permanent pâ..