BREAKING NEWS

LIGA 2 DE FOTBAL / TURRIS ?I-A M?RIT AVANSUL ÎN CLASAMENT DUP? VICTORIA CU GLORIA BUZ?U

Derby-ul etapei a X-a din Liga 2 de fotbal, între Turris Oltul Tr.M?gurele ?i Gloria Buz?u, s-a încheiat cu victoria la limit? a gazdelor, 2-1 (0-0), meciul fiind transmis în direct de un post na?ional de televiziune. Prima repriz? a fost echilibrat?, gazdele având totu?i mai multe ac?iuni spre poarta advers?, f?r? a-?i crea ocazii clare. Putea fi 1-0, îns? Ciobanu a ratat cu senin?tate lovitura de la 11 metri acordat? de arbitrul central în minutul 22. Dup? pauz?, Turris, cu un nou antrenor principal – Florin Bratu – s-a ar?tat mai insistent? în faza ofensiv? ?i ca urmare Pan? (min.50) a deschis scorul. Ciobanu putea m?ri diferen?a în minutul 77, mingea expediat? de el lovind bara. Cu pu?in noroc, buzoienii au egalat prin Huiban în min.87. ?i când se p?rea c? remiza va fi deznod?mântul, în minutul 90+1 Voicu a profitat de o gaf? a portarului Balauru ?i a adus u..