Sporting Ro?iori, remiz? muncit? la Ploie?ti împotriva satelitului

Sporting Ro?iori, remiz? muncit? la Ploie?ti împotriva satelitului "Astrei"

Partida a debutat cu ro?iorenii la timon?, care au atacat din primul minut buturile echipei gazd?. De altfel, în minutul 3, Sporting deschide scorul prin c?pitanul

Partida a debutat cu ro?iorenii la timon?, care au atacat din primul minut buturile echipei gazd?. De altfel, în minutul 3, Sporting deschide scorul prin c?pitanul de echip?, Liviu Floricel, care a transformat impecabil o lovitur? liber? direct?, acordat? de arbitri pentru ro?ioreni. Floricel a înscris cu un ?ut puternic, plasat de la 17-18 metri.

Dup? deschiderea scorului, perioadele de dominare au alternat, înregistrându-se oportunit??i de a se marca la ambele por?i. Cei care înscriu spre finalul primei reprize, în minutul 41, sunt gazdele prin capitanul de echip? al astralilor, ?erban Gabriel. Acesta a fructificat o centrare în careul ro?orenilor, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj. A doua repriz? a debutat cu dominarea echipei noastre, care a avut mai multe oportunit??i de a înscrie, printre care ?i dou? b?ri, prin Floricel ?i Hahmed.

Sporting reu?e?te s? preia conducerea pe tabela de marcaj, printr-un gol al lui Scumpu, în minutul 61. Pân? la final, partida s-a desf??urat dup? aceea?i "regie", cu perioade egale de dominare teritorial? din partea fiecarei echipe. În minutul 75, Astra2 înscrie pentru un 2-2 echitabil, prin Drago? Gheorghe. Fluierul de final a "g?sit" pe tabela de marcaj remiza, ambele echipe "culegând" câte un punct.

Pentru Sporting, vine derby de Teleorman, sâmbat?, de la ora 14:00, partid? care se disput? pe stadionul municipal din Ro?iori. Un meci dificil, ca de fiecare dat?, cu eterna rivala CSM Alexandria, echip? ce vine la Ro?iori cu orgoliul r?nit, în urma înfrângerii înregistrate în aceast? etap?, pe teren propriu.