Sporting Ro?iori, remiz? muncit? la Ploie?ti împotriva satelitului "Astrei"

Sporting Ro?iori, remiz? muncit? la Ploie?ti împotriva satelitului Astrei

Partida a debutat cu ro?iorenii la timon?, care au atacat din primul minut buturile echipei gazd?. De altfel, în minutul 3, Sporting deschide scorul prin c?pitanul de echip?, Liviu Floricel, care a transformat impecabil o lovitur? liber? direct?, acordat? de arbitri pentru ro?ioreni. Floricel a înscris cu un ?ut puternic, plasat de la 17-18 metri.

Dup? deschiderea scorului, perioadele de dominare au alternat, înregistrându-se oportunit??i de a se marca la ambele por?i. Cei care înscriu spre finalul primei reprize, în minutul 41, sunt gazdele prin capitanul de echip? al astralilor, ?erban Gabriel. Acesta a fructificat o centrare în careul ro?orenilor, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj. A doua repriz? a debutat cu dominarea echipei noastre, care a avut mai multe oportunit??i de a înscrie, printre car..