Sporting Ro?iori, victorie cu Pope?ti-Leordeni. Spectacol fotbalistic oferit de echipa teleorm?nean?

Ieri, stadionul Progresul Spartac Bucure?ti a fost gazda partidei de verificare dintre Sporting Ro?iori ?i Pope?ti-Leordeni. Jocul a debutat printr-o perioad? de ta

Ieri, stadionul Progresul Spartac Bucure?ti a fost gazda partidei de verificare dintre Sporting Ro?iori ?i Pope?ti-Leordeni. Jocul a debutat printr-o perioad? de tatonare, venit? din partea celor dou? combatante. De altfel, pe parcursul jocului, unul viu disputat, am asistat la numeroase faze de fotbal frumos, oferit de ambele echipe, cele doua forma?ii nefacând rabat de la efort ?i atitudine în teren.

Echipa teleorm?nean? a avut un plus de luciditate, oferit de c?pitanul Florin Radu, care s-a remarcat prin câteva faze unu la unu, spre bucuria spectatorilor prezen?i în tribune. În urma unei astfel de faze create de Radu, care s-a lansat în incursiune pe partea stâng? a atacului ro?iorean, acesta l-a g?sit la circa 35 de metri de poarta advers?, cu o pasa frumoas? pe varful Sportingului, Emanuel, care a driblat doi funda?i adver?i, dupa care de la circa 7-8 metri a înscris în poarta ilfovenilor. Era minutul 41 al meciului.

Pân? la finalul partidei, am asistat la un joc bun prestat de cele doua combatante. Dup? 90 de minute de joc, ro?iorenii ob?in victoria, o victorie muncit? ?i d?t?toare de speran?e.

Marti, Sporting întâlne?te pe acela?i stadion, echipa FCSB 2. Sporting Ro?iori: Priseceanu- Stancu, Sekouba, Sitaru, Epure, R?ducanu, Cadolar, Lolescu, Fl. Radu, Di?u, Vintil?.