Trei puncte pentru fetele antrenorului Călin Pistolea. Universitate Alexandria a învins pe Selena Constanța cu 2-1

În cea de-a doua etapă a sezonului, Universitatea Alexandria a întâlnit sâmbătă, 12 septembrie, pe terenul din localitatea Buzescu, echipa Selena Constanța, pe care a învins-o cu scorul de 2-1( 0-0 la pauză), prin golurile marcate de Cristina Tudorache și Otilia Durlă. Elevele lui Călin Pistolea au început jocul timorate, fiind dominate în prima repriză […]

În cea de-a doua etapă a sezonului, Universitatea Alexandria a întâlnit sâmbătă, 12 septembrie, pe terenul din localitatea Buzescu, echipa Selena Constanța, pe care a învins-o cu scorul de 2-1( 0-0 la pauză), prin golurile marcate de Cristina Tudorache și Otilia Durlă.Elevele lui Călin Pistolea au început jocul timorate, fiind dominate în prima repriză de adversarele lor care au avut câteva situații de a marca. În cea de-a doua repriză, jocul a fost total schimbat, fetele noastre au dominat și au reușit să își creeze multe ocazii de a marca.Antrenorul Călin Pistolea a trimis în teren următoarele jucătoare: Andreea Pencea, Flavia Tatu, Oana Dumitrache, Cristina Tudorache, Roxana Șerban( Ana Boldeiu 55), Claudia Pană, Genoveva Roșie, Mădălina Radu, Andra Olaru, Otilia Durlă, Mădălina Zanfir ( Elena Frîncu 46).Următorul meci va fi în deplasare, pe terenul campioanei Olimpia Cluj-Napoca, în data de 27 septembrie.Reamintim că, în prima etapă, Universitatea Alexandria a obținut un meritat punct la Baia Mare, meciul terminându-se la egalitate 2-2, golurile fetelor noastre fiind marcate de către Otilia Durlă și Elena Frîncu.