U Craiova 2 învinge Sporting Ro?iori dup? un meci viu disputat

Vineri, pe stadionul Extensiv din Craiova, s-a disputat partida amicala dintre echipa a doa a Universitatii, cu 3 jucatori de la prima echipa in teren si Sporting R

Vineri, pe stadionul Extensiv din Craiova, s-a disputat partida amicala dintre echipa a doa a Universitatii, cu 3 jucatori de la prima echipa in teren si Sporting Rosiori. Asa cum era de asteptat, avantajul oferit de cei trei jucatori, printre care Tranca si Gardosi, a fost inclinat in favoarea juvetilor. De altfel, primele 45 de minute de joc fotbalistii olteni au dominat partida. Au si marcat in minutul 42 prin Tranca. Partea a doua a jocului s-a remarcat prin dominarea gazdelor in primele 10 minute din "mitanul" doi, craiovenii ratand si un penalty prin Popescu, in minutul 48. De fapt, portarul rosiorenilor Gavris in zi buna, a reusit sa pareze executia la coltul stang, jos, la bara. Dupa aceasta faza, Gavris s-a remarcat la inca trei faze delicate pentru echipa noastra, reusit interventii salvatoare. Vine si golul doi al oltenilor, in minutul 82, autor Netoiu. In minutul 86, Sporting reduce din diferenta, prin Marin, care a marcat in urma unui corner. Balonul a fost deviat in fata careului de 6 metri, jucatorul rosiorean a inscris cu un voleu, la coltul scurt al portii oltene. U Craiova2 - Sporting Rosiori 2-1 Sporting Rosiori: Priseceanu - Parghel, Sekouba, Sitaru, Patrick, Lolescu, Ditu, Raducanu, Cadolar, Vintila, Emanuel